En İyi Yabancı Diziler #1- Game Of Thrones

98
Game Of Thrones
Game Of Thrones

IMBD Puanı: 9.5
Dizi Durumu :
Devam Ediyor.
Yayınlanmış Sezon : 7 Sezon.
Yeni Sezon Başlangıç Tarihi: 2018
Oyuncular: Peter Dinklage (Tyrion Lannister) / Lena Headey (Cersei Lannister) / Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) / Kit Harington (Jon Snow) / Sophie Turner (Sansa Stark) / Maisie Williams (Arya Stark) / Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) / Iain Glen (Jorah Mormont) / Devamı için tıklayınız.

 

Fragman ;

Şimdi gelelim listemizin birinci sırasına oturan en iyi yabancı diziler kategorisindeki Game Of Thrones’a.

Herkes tarafından bu kadar övülen bir dizi gerçekten izlemeye değecek en iyi diziler arasında mı ?

Dizinin senaryosu George R.R Martin tarafından yaratılan A Song of Ice and Fire’s World kitabından uyarlama. ki bu kitap insanoğlunun yazmış olduğu en büyük hikayeden biridir. George R.R Martin tarafından yaratılan yepyeni bir dünya.

Hikayede o kadar çok olay örgüsü ve karakter var ki, her bir haneden veya karakterden başlı başlına bir dizi çıkar. Ve hikayesi şu ana kadar izlediğiniz hiç bir filmle ya da dizi ile benzerlik göstermiyor.

Yüzüklerin Efendisindeki hobbitlere benzer şekilde, Game of Thrones kahramanları da daha az erkek, cüce, babasız çocuklardan oluşuyor. Bu da hikayeyi bazı prenslerden veya süper kahraman öykülerinden daha çekici hale getiriyor aslında.

Konusu ise çok geniş ancak ben 1 cümle ile özetlemeye çalışayım; Dokuz asil aile, Westeros’un efsanevi topraklarında kontrolü sağlamak için hem fiziksel hem de siyasi ve cinsel entrikalar içinde fantastik karakterlerin ve yaratıkların da bulunduğu savaşlar veriyor.

Eğer hala en iyi fantastik dizilerden biri olan Game of Thrones u izlemediyseniz sizin yerinizde olmayı, yani en baştan ilk defa izliyor olamayı çok isterdim. Çünkü size çok zevkli saatler geçirtecek bir yapım kendisi.

Eğer bu diziye içiniz ısınmadıysa Dizi & Filmler kategorisinden diğer dizilere bakabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

maltepe escort