Whatsapp Momo Nedir? Kimdir?

346

Gün geçmiyor ki saçma bir olaya merhaba demeyelim. yine sosyal medyada türlü saçmalıklar dönmeye başladı. İnsanların çoğu yine boş işlerle uğraştığını kanıtlandı. Bu sefer Whatsapp üzerinden Momo deliliği baş gösterdi. Sosyal medya dünyayı esir aldığı günden beri insanlar birbirlerini katlediyor, bazıları özçekim(selfie) yapmak için canını veriyor. Şimdi de Momo insanları tehdit ediyor.

Whatsapp Modo kimdir ?

Momo kimdir?

Momo’nun kim olduğu ve insanlara neden şiddet içerikli mesajlar attığı bilinmiyor. Bir grup boş insan Facebook grubu üzerinden birbiriyle iddialaşma suretiyle yabancı bir numarayı arayıp mesaj attılar. Sonra olanlar oldu. İşte ispanya polisi olayı şu şekilde anlatıyor.

Her şey bir Facebook sayfasında başladı. Bir grup insan, yabancı bir numarayı aramak konusunda birbirlerine meydan okumaya başladılar. Birçok kullanıcı Momo’ya mesaj attıklarını ve geriye mesaj olarak şiddet içeren fotoğraf geldiğini söylediler.

Umarız Momo bu boş insanların içinde şaka yapan biridir. Görsele baktığınızda bebek düşürten cinsten olduğunu söylemek mümkün. Çocuklarınızın Whatsapp ve telefon kullanımlarına oldukça dikkat etmeniz gerektiğini de söylemekte fayda var. İnternette her türlü pislikle karılşabileceğimizi aklımızın bir köşesine kazımalı ve çocuklarımızın internet kullanımını düzenli olarak kontrol etmeliyiz.

1 yorum
  1. selin diyor ki:

    çok iğrnç inşallah türkiyeye bulaşmzlr .s

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

maltepe escort